Nisan 19, 2022 kaanhirdavat

İş Sağlığı ve Güvenliği

Sanayileşmenin her geçen gün hızlandığı, artan insan ihtiyaçları karşısında, gelişen teknolojiyle üretim çok hızlanmıştır. Bu hız çalışanların güvenliği ile ilgili bazı sorunlar da açığa çıkarmaktadır. Bu sebeple bir takım önlemleri önceden alarak iş yerlerini güvenli hale getirmek gerekmekte olduğundan iş güvenliği oldukça önem kazanmıştır.

İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği), işlerin yapılması sırasında iş yerindeki şartlar( fiziki durum ve çevresel faktörler) sebebiyle işçilerin maruz kaldıkları tehlikelerin, sağlık sorunlarının ve mesleki risklerin ortadan kaldırılması veya azaltılmasını sağlayan bir bilim dalıdır. Bir kuruluşun gerçekleştirdiği faaliyetlerden etkilenen tüm insanların (süreli çalışanların, geçici işçilerin, alt yüklenici çalışanlarının, ziyaretçilerin, müşterilerin ve iş yerindeki herhangi bir kişinin) fiziksel ve ruhsal sağlığına, bedensel güvenliğine etki eden unsurları araştırıp inceleyen ve çözüm üreten bilim dalının ilkelerini Kanun Koyucu 6331 Sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu ile düzenlemiştir.

Küçük Orta ve Büyük İşletmeler, ayrıca Sanayi Kuruluşları, çalışanlarının ve o anda hazır bulunan üçüncü kişilerin güvenliğini sağlamakla mükelleftir. Fiziki ve çevresel şartları insan sağlığı ve güvenliğine göre düzenlemek, çalışanların ve ziyaretçileri iş sağlığı ve güvenliği elemanlarını sağlama, bu konuda gerekli uyarıları yapma kanuni bir zorunluluktur.

Kaan Cıvata Teknik Hırdavat olarak 2009 yılından bu yana, KOBİ ve Sanayi işletmelerine vücut, baş, el, yüz, göz, kulak, ayak, solunum koruyucuları, emniyet maket bıçakları, düşüş tutucular, ikaz ve uyarı ekipmanları, endüstriyel temizlik, ilkyardım ve yangın ekipmanları, eked loto ürünleri, medikal ürünler, madenci ekipmanları, göz ve vücut duşları, izoleli ürünler ve ADR ekipmanları tedariği sağlıyoruz.

Çalışanlarımızı sağlığı ve güvenliği bizim için çok değerli.

Paylaş:
Canlı Destek
Canlı Destek
Kaan Civata Teknik Hırdavat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz